Ankarada PAŞA Həyat “İRS” Nəşriyyat evi ilə birgə ərsəyə gəlmiş kitablarını təqdim edib
21-23 noyabr tarixlərində Ankara Universiteti, Ankara Hacı Bayram Vəli Universiteti və Türkiyə Cümhuriyyəti Cumhurbaşkanlığının Milli Kitabxanasında PAŞA Həyat ilə İRS Nəşriyyat evinin birgə əməkdaşlığı çərçivəsində ərsəyə gələn “Salam, Azərbaycan!” və “Qarabağın Qara Kitabı” kitablarının türk dilində nəşrləri təqdim olunub.
Tədbirlərdə açılışdan sonra Azərbaycanın Türkiyədəki səfiri Rəşad Məmmədov, Türkiyə Prezidentinin Baş müşaviri Yalçın Topçu, PAŞA Həyat şirkətinin sədri Niyaz İsmayılov, İRS Nəşriyyat evinin baş redaktoru Musa Mərcanlı, Türkiyə Prezidenti yanında Təhlükəsizlik və Xarici Siyasət Şurasının üzvü Aygün Attar, digər rəsmilər və universitet rekrotları çıxış etmişlər. Qonaq qismində tədbirlərə Azərbaycanın Ankaradakı Səfirlik nümayəndələri, görkəmli ziyalılar, nüfuzlu rəsmilər, universitet rektorları, professor, müəllim və tələbə heyəti və digər qonaqlar da təşrif buyurmuşdular.
Qeyd edək ki, “Qarabağın Qara kitabı”nda Azərbaycanın ayrılmaz bir parçası olan Qarabağın Ermənistan tərəfindən işğalı nəticəsində təbiətinə, yaşayış fonduna, əmlaklara, tarixi abidələrə, mədəniyyət nümunələrinə vurulmuş ziyan və onun həcmi barədə bəhs edilir, ”Salam, Azərbaycan!” kitabı isə ümumi Azərbaycan tarixi və mədəniyyətinə həsr olunub. Sözügedən kitablar “PAŞA Həyat Sığorta” ASC və “IRS Publishing House”un 2013-cü ildən birgə həyata keçirdiyi “İrs” silsiləsi layihəsi çərçivəsində ərsəyə gəlib.

Book presentations of PASHA Life and İRS Publishing House in Ankara
On November 21-23, at Ankara University, Ankara Hacı Bayram Veli University and the National Library of the Presidency of the Republic of Turkey, books "Salam, Azerbaijan!" and "Black Book of Karabakh" created within the framework of the joint cooperation of PASHA Life and IRS Publishing House were presented in Turkish language.
Ambassador of Azerbaijan in Turkey Rashad Mammadov, PASHA Life CEO Niyaz Ismayilov, Chief Editor of IRS Publishing House Musa Marjanli spoke at the solemn events. Representatives of the Embassy of Azerbaijan in Ankara, prominent intellectuals, influential officials, university rectors, professors, teachers and students and other guests also visited the event.
Also, a large number of books about Azerbaijan were donated to the National Library of the Presidency of the Republic of Turkey.
It should be noted that the "Black Book of Karabakh" talks about the damage caused to the nature, living stock, properties, historical monuments, and cultural samples of Karabakh, which is an inseparable part of Azerbaijan, as a result of the occupation by Armenia. Book "Salam, Azerbaijan!" is dedicated to the general history and culture of Azerbaijan. The mentioned books were created within the framework of the "Heritage" series project jointly implemented by "PASHA Life Insurance" OJSC and "IRS Publishing House" since 2013.