1 il ərzində PAŞA Həyat tərəfindən Vətən üçün həyata keçirilən sosial aksiyalar
Biznes hədəflərinə artıqlaması ilə çatan ölkənin lider həyat sığorta şirkəti “PAŞA Həyat” ölkəmiz və cəmiyyətimiz qarşısında olan məsuliyyətini unutmur və daim korporativ sosial məsuliyyət fəaliyyətinə xüsusi diqqət ayırır.
Belə ki, 2020-2021-ci illər ərzində şirkətin KSM fəaliyyəti İkinci Qarabağ Müharibəsi üzərində cəmləndi və əsas fokuslanılan sahələrdən biri müharibə zamanı zərər çəkən şəxslərə dəstək göstərmək oldu. Qeyd edək ki, keçirilən sosial aksiyalara PAŞA Həyat şirkətinin əməkdaşları öz təşəbbüsləri ilə qoşularaq maddi və mənəvi dəstəkdə xüsusi yer aldılar.
Beləliklə, illik fəaliyyət hesabatını sizə təqdim edirik:
“PAŞA Holding-in və müvafiq olaraq PAŞA Həyat şirkətinin iş fəlsəfəsi dövlətə və cəmiyyətə fayda verməkdən ibarətdir. Həm şirkətin qurucuları, həm də kollektivi Vətənimizin bütövlüyü və qalibiyyəti uğrunda şəhidlik zirvəsinə ucalan döyüşçülərimizin ailələrinə dəstək olmağı mənəvi borcu kimi görür. 44 gün ərzində həm sevincli, həm kədərli anlar yaşadıq, xalqımızın möhtəşəm həmrəyliyinin şahidi olduq. Canı və qanı bahasına əzəli torpaqlarımızı azad edən şücaətli ordumuzun hər bir əsgər və zabitinə nə qədər təşəkkür etsək azdır. Ali Baş Komandanın və Milli Ordumuzun sayəsində biz bu gün zəfər həyəcanı yaşayırıq. Artıq bir ildir ki, üçrəngli bayrağımız azad edilmiş torpaqlarda dalğalanır. Lakin biz həm də şəhidlik zirvəsinə ucalan vətən oğullarının kədərini yaşayırıq. Allah bütün şəhidlərə rəhmət eləsin!” - “PAŞA Həyat Sığorta” ASC-nin İdarə Heyəti sədri Niyaz İsmayılov bildirib.
Şirkət bundan sonra da şəhid ailələrinin və müharibə iştirakçılarının firavan yaşaması üçün əlindən gələni edəcək.

Социальные акции «PASHA Life» для Родины, реализованные в течение 1 года
Лидирующая в стране и превзошедшая свои бизнес-цели компания по страхованию жизни «PASHA Life», осознает ответственность перед страной и обществом. В связи с этим компания всегда уделяет особое внимание деятельности в рамках корпоративной социальной ответственности (КСЦ).
Так, в 2020-2021 годы деятельность компании в рамках КСЦ была сфокусирована на Карабахской войне, в частности поддержке людей, пострадавших в ходе войны. Отметим, что сотрудники «PASHA Life» присоединялись к реализуемым социальным акциям, выдвигая свои инициативы и оказывая материальную и моральную поддержку.
Таким образом, представляем вам годовой отчет о деятельности:
Председатель Правления ОАО «PASHA Life Insurance» Нияз Исмаилов:
«Философия деятельности «PASHA Holding» и соответственно компании «PASHA Life» заключается в принесении пользы государству и обществу. Как создатели, так и коллектив компании считают моральным долгом поддерживать семей героев, ставших шехидами ради восстановления территориальной целостности и победы страны. В течение 44 дней мы стали свидетелями как радостных, так и грустных моментов, невероятной солидарности нашего народа. Нам не хватит слов, чтобы отблагодарить каждого солдата и офицера доблестной армии, освободившей исконные земли ценой жизни и крови. Сегодня мы испытали это чувство победы благодаря Верховному главнокомандующему и Национальной армии. Наш трехцветный флаг уже как год развевается на освобожденных землях. Однако, мы также чувствуем горечь потери сыновей Родины, вознесшихся до вершины шехидства. Пусть души всех шехидов упокоятся с миром!».
Компания и в дальнейшем будет делать все возможное для обеспечения благополучия семей шехидов и участников войны.