PAŞA Həyat Sığorta və PAŞA Sığorta şirkətləri COVID-19 pandemiyasına qarşı mübarizə üçün Kubadan Azərbaycana həkimlərin cəlb olunmasına dəstək oldu
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargaha verilmiş göstərişinə uyğun olaraq yeni növ koronavirusla mübarizə sahəsində çalışan daha bir qrup xarici mütəxəssis Azərbaycana dəvət olunub.
Ölkə başçısının böyük təşkilatlara yönəlmiş Korporativ Sosial Məsuliyyət istiqamətinə lazımi diqqətin ayrılmasını təşviq edən çağırışına ilk cavab verən şirkətlərdən biri bu dəfə də PAŞA Holding və onun törəmə şirkətləri oldu.
Belə ki, PAŞA Sığorta və PAŞA Həyat Sığorta şirkətlərinin maliyyə dəstəyi ilə bütün dünyanı öz əsarətinə alan və vətəndaşlarımızın sağlamlığını risk altında saxlayan COVID-19 pandemiyasına qarşı mübarizə üçün Azərbaycana 115 kubalı tibb mütəxəssisi cəlb olunub. Onlar arasında epidemioloqlar, infeksionistlər və reanimatoloqlar var.
PAŞA Sığorta və PAŞA Həyat Sığorta şirkətlərinin dəstəyi ilə artıq ölkəmizə çatdırılan mütəxəssislər Kubada geniş yayılmış yoluxucu xəstəliklərlə, xüsusilə Ebola virusu ilə mübarizədə geniş təcrübəyə malikdirlər. Eyni zamanda, Kubalı peşəkarlar ümumilikdə səhiyyə və tibb sahəsində geniş biliklərə malikdirlər ki, bu da onların dəstəyi sayəsində tibb işçilərimizin COVID-19 virusu ilə mübarizədə xüsusi inkişaf əldə edəcəyinə inam verir. Belə ki, ölkəmizə gələn səhiyyə işçiləri pandemiyaya qarşı mübarizədə yerli həkimlərlə öz təcrübələrini bölüşəcək, bu virusa yoluxmuş xəstələrin müalicəsində azərbaycanlı həmkarları ilə birlikdə çalışacaqlar.
Xatırladaq ki, COVİD-19 pandemiyası dövründə PAŞA Holding və onun törəmə şirkətləri tərəfindən koronavirusla mübarizə istiqamətində bundan öncə də bir neçə irimiqyaslı tədbirlər görülüb. Şirkətlər Qrupunun dəstəyi ilə koronavirusla mübarizə üçün laboratoriyanın yaradılması, Heydər Əliyev Fondu və Regional İnkişaf İctimai Birliyi tərəfindən həyata keçirilən “Biz birlikdə güclüyük” layihəsinə dəstəyin göstərilməsi və Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi yanında Kənd Təsərrüfatı Kreditləri üzrə Dövlət Agentliyi ilə birgə fermerlərə mikrokreditlərin təqdim edilməsi kimi sosial məsuliyyət yönümlü fəaliyyətlər həyata keçirilib.

Кубинские врачи уже в Азербайджане!
Компании «PASHA Life» и «PASHA Insurance» оказали поддержку в привлечении кубинских врачей в Азербайджан для борьбы против пандемии
В соответствии с поручениями Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева Оперативному штабу при Кабинете министров еще одна группа зарубежных специалистов по борьбе с новым видом коронавируса была приглашена в Азербайджан.
И на этот раз одной из компаний, первой отреагировавшей на призыв главы страны об уделении должного внимания корпоративной социальной ответственности, адресованный крупным организациям, стала «PASHA Holding» и ее дочерние компании.
Так, при финансовой поддержке компаний «PASHA Insurance» и «PASHA Life Insurance» для борьбы с пандемией COVID-19, охватившей весь мир и представляющей угрозу здоровью наших граждан, в Азербайджан были приглашено 115 кубинских врачей. Среди них эпидемиологи, инфекционисты и реаниматологи.
Специалисты, прибывшие в нашу страну при поддержке компаний «PASHA Insurance» и «PASHA Life Insurance» обладают богатым опытом в борьбе с инфекционными заболеваниями, в частности с вирусом Эбола, широко распространившимся в Кубе. В то же время, кубинские специалисты обладают глубокими знаниями в здравоохранительной и медицинской сферах. Это укрепляет веру в то, что благодаря их поддержке наши медицинские работники добьются успеха в борьбе с COVID-19. Так, прибывшие в страну работники здравоохранения поделятся своим опытом в борьбе с пандемией с местными врачами и будут работать совместно с азербайджанскими коллегами для лечения больных, заразившихся этим вирусом.
Напомним, что в период пандемии COVID-19 «PASHA Holding» и ее дочерними компаниями и ранее осуществлялись широкомасштабные мероприятия в сфере борьбы с коронавирусом.
При поддержке Группы компаний были осуществлены такие социально-значимые мероприятия, как создание лаборатории для борьбы с коронавирусом, поддержка проекта «Вместе мы сила», реализованного Фондом Гейдара Алиева и Общественным объединением регионального развития, выдача фермерам микрокредитов совместно с Государственным агентством по сельскохозяйственным кредитам при Министерстве сельского хозяйства.