Bakıda regionun ən böyük innovasiya sammiti keçiriləcək
30 noyabr-1 dekabr tarixlərində Bakı Konqres Mərkəzində "PAŞA Holding"in təşkilatçılığı və "PAŞA Həyat"ın dəstəyi ilə "InMerge Innovation Summit"i baş tutacaq.
Summitdə "Apple" şirkətinin qurucularından Steve Wozniak, "Tesla"nın həmtəsisçisi JB Straubel və "Shazam" şirkətinin qurucusu Chris Barton kimi tanınmış şəxslər iştirak edəcək. Eyni zamanda, "PAŞA Holding"in baş icraçı direktoru Cəlal Qasımov, rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev, iqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov və başqaları da sammitə qatılacaq.
Bundan əlavə, summitdə ölkənin aparıcı şirkətlərinin rəhbər və nümayəndələrinin, yerli və xarici startapların iştirakı ilə təqdimatlar, panel müzakirələri, startap təqdimatları, eləcə də “workshop”lar baş tutacaq.
Sammitə öz sahəsində yeniliklərə imza atmaq, innovasiya ekosisteminin bir parçası olmaq və düzgün əlaqələr quraraq inkişafa doğru addım atmaq istəyən hər kəs qatıla bilər. Tədbir barədə daha ətraflı məlumatı inmerge.az saytından əldə edə bilərsiniz.

В Баку пройдет саммит по инновациям, самый крупный в регионе
30 ноября - 1 декабря в Бакинском Конгресс-центре при поддержке "PAŞA Holding" и " PAŞA Life " состоится саммит по инновациям "InMerge Innovation Summit".
На саммите примут участие известные личности, такие как сооснователь компании "Apple" Стив Возняк, сооснователь "Tesla" Джей Би Страубель и основатель компании "Shazam" Крис Бартон. Кроме того, в саммите примут участие генеральный директор "PAŞA Holding" Джалал Гасымов, министр цифрового развития и транспорта Рашад Набиев, министр экономики Микаил Джаббаров и другие.
Кроме того, на саммите с участием лидеров и представителей ведущих компаний страны, а также местных и зарубежных стартапов состоятся презентации, панельные дискуссии, презентации стартапов и мастер-классы.
Каждый, кто стремится к инновациям в своей области, желает стать частью инновационной экосистемы и делать шаги к развитию, может присоединиться к саммиту. Более подробную информацию о мероприятии можно найти на сайте inmerge.az.