PAŞA Həyat Azərbaycanın mədəni irsinin qorunmasına öz töhfəsini verir
Korporativ sosial məsuliyyətin bir hissəsi olaraq PAŞA Həyat şirkəti Azərbaycan mədəni irsinin, adət-ənənələrinin, çoxsaylı abidələrinin beynəlxalq miqyasda tanıdılması və təbliği məqsədilə Mədəniyyət Nazirliyi və “IRS Publishing House”un 2013-cü ildən birgə həyata keçirdiyi “İrs” silsiləsi layihəsi çərçivəsində kitablar nəşri həyata keçirir.
16 dekabr 2019-cu il tarixində “JW Marriott Absheron” otelində PAŞA Həyat Sığorta şirkətinin dəstəyi ilə “Gəncə - Nizami yurdu”, “Qədim və gözəl Qarabağ” və “Azərbaycan inciləri” adlı kitablarının təqdimatı keçirilib.
"Azərbaycan inciləri” kitabı Heydər Əliyev Fondunun, şəxsən Mehriban xanım Əliyevanın dəstəyi ilə xüsusi olaraq UNESKO-nun Dünya İrs Komitəsinin 43-cü sessiyası üçün fransız və ingilis dillərində hazırlanıb.

PASHA Life contributes to the protection of Azerbaijan's cultural heritage
As part of its corporate social responsibility, PASHA Life carries out publication of books as part of the Heritage Series project implemented by the Ministry of Culture and IRS Publishing House since 2013 to introduce and promote Azerbaijan’s cultural heritage, traditions and numerous monuments internationally.
On December 16, 2019, the books “Ganja – the Home of Nizami”, “Ancient and Beautiful Karabakh” and “Pearls of Azerbaijan” were presented at JW Marriott Absheron Hotel with the support of PASHA Life Insurance.
The book “Pearls of Azerbaijan” was prepared in French and English especially for the 43rd session of the UNESCO World Heritage Committee with the support of the Heydar Aliyev Foundation and Mehriban Aliyeva personally.