PAŞA Həyat Azərbaycanın mədəni irsinin qorunmasına öz töhfəsini verir
Korporativ sosial məsuliyyətin bir hissəsi olaraq PAŞA Həyat şirkəti Azərbaycan mədəni irsinin, adət-ənənələrinin, çoxsaylı abidələrinin beynəlxalq miqyasda tanıdılması və təbliği məqsədilə Mədəniyyət Nazirliyi və “IRS Publishing House”un 2013-cü ildən birgə həyata keçirdiyi “İrs” silsiləsi layihəsi çərçivəsində kitablar nəşri həyata keçirir.
16 dekabr 2019-cu il tarixində “JW Marriott Absheron” otelində PAŞA Həyat Sığorta şirkətinin dəstəyi ilə “Gəncə - Nizami yurdu”, “Qədim və gözəl Qarabağ” və “Azərbaycan inciləri” adlı kitablarının təqdimatı keçirilib.
"Azərbaycan inciləri” kitabı Heydər Əliyev Fondunun, şəxsən Mehriban xanım Əliyevanın dəstəyi ilə xüsusi olaraq UNESKO-nun Dünya İrs Komitəsinin 43-cü sessiyası üçün fransız və ingilis dillərində hazırlanıb.

Как часть корпоративной социальной ответственности, компания «PASHA Life» издает книги в рамках проекта IRS («Наследие»), осуществляемого Министерством культуры и IRS Publishing House с 2013 года с целью популяризации и пропаганды культурного наследия, обычаев и традиций, многочисленных памятников Азербайджана на международной арене.
16 декабря 2019 года в отеле JW Marriott Absheron при поддержке «PASHA Life Insurance» состоялась презентация книг «Гянджа- Родина Низами», «Древний и красивый Карабах» и «Жемчужины Азербайджана».
При поддержке Фонда Гейдара Алиева, в частности Мехрибан Алиевой книга «Жемчужины Азербайджана» была подготовлена на французском и английском языках специально для 43-й сессии Комитета всемирного наследия UNESCO.