Ölkənin lider həyat sığortası şirkəti olan “PAŞA Həyat” ADA Universiteti ilə əməkdaşlıq çərçivəsində gənclərin peşəkar inkişafına yönəldilmiş tədbirlərin təşkilinə dair memorandum imzalayıb.
10 iyun 2021-ci il tarixində imzalanmış memorandum təhsil sahəsində qarşılıqlı əməkdaşlığın gücləndirilməsi və inkişaf etdirilməsi, təhsil keyfiyyətinin və tələbələrin peşə fəaliyyətinin yaxşılaşdırılması, bu məqsədlə sıx inteqrasiyanın təmin edilməsi üzrə səylərin birləşdirilməsi məqsədini daşıyır.
Bundan əlavə, şirkət tərəfindən müəyyənləşdirilmiş xidmət kateqoriyaları üzrə bilik və bacarığa malik olan və müvafiq tələbləri qarşılayan tələbələrin sertifikasiyalarına dəstək verilməsi planlaşdırılır. Müxtəlif istiqamətlərdə bilik mübadiləsi sessiyalarının keçirilməsi və şirkət əməkdaşlarının Universitetdə təşkil edilən tədbirlərə qonaq çıxışçı qismində dəvət edilməsi də faydalı əməkdaşlığa töhfə verəcək.
Əməkdaşlıq sazişini “PAŞA Həyat”-ın İdarə Heyətinin sədri Niyaz İsmayılov və ADA Universitetinin prorektoru Fariz İsmayılzadə imzalayıblar. Sözügedən əməkdaşlıq 5 illik müddəti əhatə edəcək.
“Qabaqcıl şirkətlərlə əməkdaşlıq münasibətlərini daim genişləndirən ADA Universiteti bu təşəbbüslə yeni bir məhsuldar əməkdaşlığa start verdi. Azərbaycanın sağlam gələcəyi naminə yüksəkixtisaslı kadrların yetişdirilməsi üçün “PAŞA Həyat” ilə imzaladığımız Əməkdaşlıq memorandumu bu istiqamətdəki fəaliyyətimizi sürətləndirəcək”.”– deyə İcraçı prorektor Fariz İsmayılzadə bildirib.
“PAŞA Holdinq ölkə iqtisadiyyatının inkişafında lokomotiv rolunu oynayır. Holdinq müasir idarəetmə prinsiplərini rəhbər tutaraq “Agile” metodologiyasını təbliğ edir.
Sürətli şəkildə inkişaf edən şirkət olaraq deyə bilərəm ki, xüsusi kadrlara mütəmadi ehtiyac yaranır və bu səbəbdən də düşünürük ki, məhz ADA Universitetinin tələbələri bu ehtiyacı qarşılaya biləcək. Potensial kadrları üzə çıxararaq yerli bazara və ölkə iqtisadiyyatına töhfə verə biləcəyik.” – deyə Niyaz İsmayılov vurğulayıb.
Qeyd edək ki, ADA Universiteti Azərbaycan Respublikasının Prezidentinin 13 yanvar 2014-cü il tarixli Sərəncamı ilə təsis edilib. Ölkəmizin təhsil mühitinə gətirdiyi yenilikçi yanaşması ilə fərqlənən Universitet, İctimai və Beynəlxalq Münasibətlər, Biznes, İnformasiya Texnologiyaları və Mühəndislik, eləcə də Təhsil fakültələrini təqdim etməklə bu sahədə gənc peşəkarlar yetişdirir.
Əlavə olaraq bildirək ki, “PAŞA Həyat” bütün fəaliyyət dövrü ərzində korporativ sosial məsuliyyətə önəm verib. Müxtəlif layihələr reallaşdıran şirkət, təhsil sahəsinə xüsusi diqqət ayırır.

Ведущая компания страны по страхованию жизни PASHA Life и Университет AДА подписали меморандум о сотрудничестве по проведению ряда мероприятий, направленных на повышение профессиональной квалификации молодежи. Основной целью документа, подписанного 10 июня 2021 года, является укрепление и развитие сотрудничества в области образования, повышение качества обучения и профессиональной деятельности студентов, а также объединение усилий для обеспечения тесной интеграции. Кроме того, в рамках сотрудничества планируется оказание поддержки в сертификации студентов, отвечающим соответствующим требованиям и обладающим знаниями и навыками в категориях, определенных компанией. Плодотворному сотрудничеству будет способствовать проведение сессий по обмену знаниями по различным направлениям и приглашение сотрудников компании на мероприятия, проводимые в университете в качестве спикеров. Меморандум о сотрудничестве подписали председатель Правления ОАО «PASHA Life Insurance» Нияз Исмаилов и проректор Университета AДА Фариз Исмаилзаде. Документ предусматривает сотрудничество в течение 5-ти последующих лет.
«Университет AДА, постоянно расширяет свои партнерские отношения с ведущими компаниями и даёт начало новому продуктивному сотрудничеству в рамках данной инициативы. Меморандум, подписанный с компанией «PASHA Life Insurance» по подготовке высококвалифицированных кадров для здорового будущего Азербайджана, ускорит нашу деятельность в этом направлении», - отметил исполнительный проректор Фариз Исмаилзаде. «PASHA Holding является локомотивом развития экономики страны. Холдинг применяет методологию Agile и руководствуется современными принципами управления. Компания развивается довольно быстро, соответственно растёт и потребность в специализированных кадрах, и мы считаем, что именно студенты Университета AДА смогут ответить требованиям. Привлекая студентов, мы сможем внести вклад в развитие местного рынка и экономики страны», – подчеркнул Нияз Исмаилов.