PAŞA Həyat “Teknofest” Festivalının innovativ tərəfdaşıdır!
May ayının 26-29 tarixlərində “Bakı Kristal Zalı” və Dənizkənarı bulvar ərazisində Azərbaycan Respublikası Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin təşkilatçılığı və dəstəyilə “Teknofest” Festivalı baş tutacaqdır.
Hər zaman innovativ həlləri ilə sığorta bazarında liderlik edən PAŞA Həyat Azərbaycanda ilk dəfə keçiriləcək Türkiyənin ən böyük aviasiya, kosmos və texnologiya festivalı olan “Teknofest”in innovativ tərəfdaşıdır.
“Teknofest” Aviasiya, Kosmos və Texnologiya Festivalının Türkiyədən kənarda ilk dəfə Azərbaycanda keçirilməsi iki qardaş ölkə arasındakı dostluğun daha da möhkəmlənməsi həmçinin strateji əhəmiyyət kəsb edən bir addımdır. Tədbir “Türkiyə Texnologiya Komandası” – T3 Fondu və Türkiyə Respublikasının Sənaye və Texnologiya Nazirliyi tərəfindən 2018-ci ildən etibarən hər il təşkil olunur.
PAŞA Həyat-ın məqsədlərindən biri də Azərbaycanda inkişaf etməkdə olan innovasiya yeniliklərini daima yaxından izləmək, startapların inkişafına dəstək olmaqla yanaşı onlarla müxtəlif əməkdaşlıqlar çərçivəsində irəliləməkdir.

PASHA Life — инновативный партнер Фестиваля TEKNOFEST!
26 и 29 мая при организации и поддержке Министерства цифрового развития и транспорта Азербайджанской Республики в Baku Crystal Hall и на территории Бакинского приморского бульвара состоится фестиваль TEKNOFEST.
Будучи лидером инновационных решений на страховом рынке, PASHA Life является партнером TEKNOFEST, крупнейшего аэрокосмического и технологического фестиваля Турции, который впервые пройдет в Азербайджане.
Проведение впервые за пределами Турции Фестиваля авиации, космоса и технологий в Азербайджане также является шагом стратегического значения для дальнейшего укрепления дружбы между двумя братскими странами. Мероприятие ежегодно организуется со стороны Фонда турецкой технологической команды -T3 Foundation и Министерства промышленности и технологий Турции с 2018 года.
Одной из целей PASHA Life — это уделять внимание развивающимся инновациям в Азербайджане, поддерживать развитие стартапов и двигаться вперед за счет партнерских отношениях с этими стартапами.