PAŞA Həyat “Teknofest” Festivalının innovativ tərəfdaşıdır!
May ayının 26-29 tarixlərində “Bakı Kristal Zalı” və Dənizkənarı bulvar ərazisində Azərbaycan Respublikası Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin təşkilatçılığı və dəstəyilə “Teknofest” Festivalı baş tutacaqdır.
Hər zaman innovativ həlləri ilə sığorta bazarında liderlik edən PAŞA Həyat Azərbaycanda ilk dəfə keçiriləcək Türkiyənin ən böyük aviasiya, kosmos və texnologiya festivalı olan “Teknofest”in innovativ tərəfdaşıdır.
“Teknofest” Aviasiya, Kosmos və Texnologiya Festivalının Türkiyədən kənarda ilk dəfə Azərbaycanda keçirilməsi iki qardaş ölkə arasındakı dostluğun daha da möhkəmlənməsi həmçinin strateji əhəmiyyət kəsb edən bir addımdır. Tədbir “Türkiyə Texnologiya Komandası” – T3 Fondu və Türkiyə Respublikasının Sənaye və Texnologiya Nazirliyi tərəfindən 2018-ci ildən etibarən hər il təşkil olunur.
PAŞA Həyat-ın məqsədlərindən biri də Azərbaycanda inkişaf etməkdə olan innovasiya yeniliklərini daima yaxından izləmək, startapların inkişafına dəstək olmaqla yanaşı onlarla müxtəlif əməkdaşlıqlar çərçivəsində irəliləməkdir.

PASHA Life is the innovative partner of Teknofest Festival!
On May 26-29, Teknofest Festival will be held in Baku Crystal Hall and Seaside Boulevard with the organization and support of the Ministry of Digital Development and Transport of the Republic of Azerbaijan.
PASHA Life, which has always been a leader in the insurance market with innovative solutions, is the innovative partner of Teknofest, Turkey’s largest aviation, space and technology festival, to be held in Azerbaijan for the first time
Holding the Teknofest Aviation, Space and Technology Festival in Azerbaijan for the first time outside of Turkey is also a step of strategic importance to further strengthen the friendship between the two brotherly countries. The event is organized annually by the Turkish Technology Team - T3 Foundation and the Ministry of Industry and Technology of the Republic of Turkey since 2018.
One of the goals of PASHA Life is to keep a close eye on the innovations that are developing in Azerbaijan, to support the development of startups and to move forward within various partnerships with them.