Ülviyyə Cabbarova 2008-ci ildən PAŞA Sığorta şirkətində müxtəlif rəhbər vəzifələrdə çalışaraq, 2012-ci ildən etibarən şirkətin Baş İcraçı Direktoru kimi fəaliyyət göstərib. O, həmçinin 2023-cü ildən etibarən Azərbaycan Sığortaçılar Assosiasiyasının Müşahidə Şurasının sədri vəzifəsini icra edir.
Tibb üzrə ali təhsilə malik olan Ülviyyə Cabbarova, Stanford Graduate School of Business (ABŞ), INSEAD (Fransa) kimi nüfuzlu ali təhsil müəssisələrində liderlik proqramlarını bitirib.
Rotasiya nəticəsində Ülviyyə Cabbarova 11 iyun 2025-ci il tarixdən “PAŞA Həyat Sığorta” ASC-nin İdarə Heyətinin sədri vəzifəsinə təyin olunub.

Since 2008, Ulviyya Cabbarova has held a range of senior roles at PASHA Insurance, becoming the company’s Chief Executive Officer in 2012. Since 2023, she has also served as Chair of the Supervisory Board of the Azerbaijan Insurers Association.
A qualified medical doctor, Ms Cabbarova completed executive-leadership programs at the Stanford Graduate School of Business (USA) and INSEAD (France).
Following a rotation, Ulviyya Cabbarova has been appointed Chair of the Management Board of PASHA Life Insurance OJSC, effective 11 June 2025.